Ferhat İle Şirin

Ferhat, bir mahallede ahşap işleriyle uğraşmakta olan standart bir marangozdur. Bu şekilde yaşamına devam eden Ferhat’ın hayatı bir anda değişecektir. Kendisini ummadığı bir zamanda aşkın, karanlık ve zengin olan bir dünyanın içerisinde bulur. Ferhat, küçük atölyesinde çalışırken bir anda kendisini Kapalı Çarşı’da bulur. Sonrasında ise yol onu Karalı Köşk’üne götürür.
Ferhat’ı hayat Karalı Köşk’üne götürürken Ferhat burada geçmişine dair bazı izler olduğunu görür. Ferhat, Banu ve Şirin ile beraber hem aşkın mucizesini yaşarken hem de aşkın felaketini de aynı zamanda yaşamaktadır. Bu aşk üçlüyü adeta bir girdaba sürükleyecektir. Fakat üçü de sürüklendiği girdaptan habersiz bir şekilde hayatlarına devam ederler.
Dizide adeta efsanevi bir aşka tanık oluyoruz. Yaşanan aşkta ise herkesin mutlu olabilme gibi bir ihtimali bulunmamaktadır. Yaşanan aşkın en büyük özelliği ise; aslında yıllar öncesinde acının, nefretin ve intikamın közlemiş olduğu bir diğer aşktan alev almış olmasıdır. Bu aşk aslında yıllar önceki bir aşkla başladı. Yıllar önce yaşanan bu aşkta da canlar alınmış ve hayatlar kurtarılmıştır. Bunun yanı sıra birçok ailede kötü bir şekilde dağılmıştır. Yaşanan bu aşkın sonunda köşkte tekrar böyle bir aşk alevlenmiş olması ise heyecanlı ve dram dolu günlerin kapısını çalmaktadır.
Ferhat İle Şirin Künye
Ferhat ile Şirin dizisi drama türünde çekilmiş olan dizilerden birisidir. Dizinin yapımını ise 03 Medya – Artistanbul Medya üstlenmektedir. Yönetmen koltuğunda ise usta isim Mehmet Ada Öztekin oturuyor. Dizinin senaryosu Savaş Korkmaz’a aittir ve genel hikaye Gökhaz Horzum’a aittir.
Ferhat İle Şirin Oyuncular
Dizinin başrol koltuğunu Cansu DERE, Tolga SARITAŞ, Leyla TANLAR, Yıldıray ŞAHİNLER paylaşmaktadır. Dizinin diğer oyuncuları ise şu şekildedir:
-Ushan Çakır
-Işıl Yücesoy
-Şehsuvar Aktaş
-Emel Çölgeçen
-Alican Barlas
-Nihan Gür
Dizinin oyuncu kadrosunda profesyonel isimler yer almaktadır ve dizideki oyuncu performansları izleyiciler tarafından beğenilmektedir. Konu itibariyle dikkat çeken bir dizi olan Ferhat ile Şirin dizisi özellikle oyuncuların performanslarının çok iyi olmasıyla beraber daha fazla kitleyi kendisine çekmeyi başarmıştır.