Kuruluş Osman

Tarih temalı dizileri seven kişilerin heyecanla beklemiş olduğu Kuruluş Osman dizisi izleyiciyle buluştu. Osmanlı İmparatorluğu’nun kuruluş dönemini anlatmakta olan dizi aynı zamanda Ertuğrul Gazi oğlu Osman’ın hayatını da konu edinmektedir. Osman, kömür karası olan gözlerinde adeta hürriyet ve gaza ateşini tutuşturuyor. Osman’ın yaşamış olduğu bu karanlığın içerisinde ona yol gösterecek olan ise; aşk oldu.
Dündar Bey, ağabeyinin yokluğu sırasında Kayı Obası’nı idare etmektedir. Otağ ahalisi ve beyleriyle beraber Kulucahisar Tekfuru Yorgopolos’u ziyaret etmeye giderler. Burada Maksat ise Ertuğrul Bey’in kurmuş olduğu ilişkilerle beraber bir güvenlik ve ticaret anlaşmasını gerçekleştirebilmektir. Fakat Kayılar buraya giderken onları bekleyen tek şey Yorgopolos’un yapacağı dostluk değildi. Türklerle yapılmış olan bu yakınlıktan rahatsız olan bir grupta bulunmaktadır.
Türklerle yapılan yakınlıktan rahatsız olan bu grup kanlı olan bir operasyon gerçekleştirebilmek için çalışmalar yapmaya başlar. Osman ise amcası olan Dündar Bey’in yanında kaleye gitmektedir. Osman’ın bu sırada göstermiş olduğu kahramanlık ise yapılmış olan bütün planların bozulmasını sağlar. Yaşanan bu olay Kayı Boyu’nun henüz çok genç olan kahramanı Osman için adeta gizli bağlantılar oluşturmuş durumdadır. Aynı zamanda tehlikeli bir maceraya da kapı aralar.
Kuruluş Osman Dizisi Nerede Çekiliyor?
Kuruluş Osman’ın çekim yeri adeta o dönemin otağlarını, şehirlerini ve obalarını hissettirmektedir. Çekim yerinin ise Beykoz’a bağlı bir mahalle olan Riva’da çekildiği görülmektedir. Dizide yer alan atlar için ise arazinin bir bölümü ayrıldı. Atlar eğitmenlerle beraber doğal ortamında yetiştiriliyor.
Kuruluş Osman Oyuncuları
Burak Özçivit: Osman karakterini canlandırmaktadır.
-Saruhan Hünel – Alişar karakterini canlandırmaktadır.
-İsmail Hakkı Ürün: Samsa karakterini canlandırmaktadır.
-Özge Törer: Bala Hatun karakterini canlandırmaktadır.
-Abdül Süsler: Kalanoz karakterini canlandırmaktadır.
-Ragıp Savaş: Dündar karakterini canlandırmaktadır.
-Alma Terziç: İsodora karakterini canlandırmaktadır.
-Ayşegül Günay Demir: Zöhre karakterini canlandırmaktadır.
-Nurettin Sönmez: Bamsı karakterini canlandırmaktadır.
-Seda Yıldız: Şeyh Edabali karakterini canlandırmaktadır.
Kuruluş Osman dizisinde yer alan oyuncuların hepsi deneyimli ve usta oyunculardır. İzleyiciler de oyuncuların göstermiş olduğu performanstan memnun olduklarını ve profesyonel bir oyunculuk sergilendiğini belirtiyor.