Kuzey Yıldızı

Kuzey ve Yıldız aslında karakter bakımından bir köprünün üstünde duran iki inatçı keçidir. Yıldız, Kuzey’i kendini ilk bildiği dönemlerden beri sevmektedir. Hatta ondan başka kimseyi gözü de görmedi. Kuzey ise Yıldız ile sözlendikten sonra İstanbul’a üniversite okumaya gitmiştir ve burada bir kadınlar tanışarak evlenmiştir. Kuzey üç çocuk sahibi olduktan sonra Yıldız’a 20 yıl önce yaşattığını yaşatarak terk edilir.
Kuzey terk edildiğinde dolandırılmış ve sıfırı görmüştür. Kuzey, yıllar önce gelerek hayatının en güzel günlerini geçirdiği bu şehri üç kızıyla beraber yıllar sonra terk etmek zorunda kalır. Kızlarıyla kendisini doğduğu topraklara tekrar kabul ettirmeye gider. Kabul ettiremese bile orada yaşamaya devam edecektir. Yıldız ise Kuzey’in geldiği yere geri göndermeye ve onu tekrar geri döndüğüne pişman etmeye yemin etmiştir.
Kuzey’in ise birisi genç bir kadın olan diğeri ergenlikte diğeri ise henüz çocuk yaşta olan üç kızı vardır. Ek olarak Kuzey yüzünden birbirine düşman hale gelen iki aile bulunduğu için işler işin içerisinden çıkılmayacak bir durum almıştır. Kuzey’i diğer köylüler kabul etmediği gibi kendi ailesi de kabul etmemektedir. Yıldız ise Kuzey’e ne yaparsa yapsın bir türlü hırsını alamaz. Yıldız’ın içinde küllenmiş olan öfke artık daha alevli bir hal almıştır. Kuzey’in diyeceği bir laf ise ya bu alevi söndürecek ya da alevin daha da artmasına sebep olacaktır.
Dizi de gençlik yıllarındaki aşkı, yaşanan ihaneti ve terk edilme sonrasında Yıldız’ın yaşadıklarını gördüğümüz gibi yıllar sonra da yaşanmış olan şeylerin unutulmadığını net olara görebiliyoruz. Yıldız ve Kuzey arasındaki bu mücadelenin nasıl sonuçlanacağı ise merak edilmektedir.
Kuzey Yıldızı Oyuncuları
Aslıhan Güner: Yıldız Kadıoğlu karakterini canlandırmaktadır.
İsmail Demirci: Kuzey Mollaoğlu karakterini canlandırmaktadır.
Cezmi Baskın: Yaşar Kadıoğlu karakterini canlandırmaktadır.
Ferda Kaynar: Hanife Kadıoğlu karakterini canlandırmaktadır.
Kuzey Yıldızı dizisinde yer alan usta oyuncuların sergilemiş olduğu performans izleyicilerin diziyi daha zevkle takip etmesini sağlamaktadır. Öykü gereği Karadeniz Bölgesi’nde ve İstanbul’da çekimleri yapılan dizi de oyuncuların bölgenin konuşma şeklini canlandırma şekilleri de izleyiciler tarafından beğenilmektedir.