Nancy Drew

Nancy Drew, 18 yaşında olan genç bir kızdır. Liseden sonra ise üniversite eğitimi alabilmek için doğup büyüdüğü ve ailesinin olduğu kasabadan ayrılmanın planlarını yapmaktadır. Fakat Drew, gizemli bir cinayetin tanığı olduğu için hayatında her şey değişecektir. Nancy Drew, gerçekleşen bu cinayetin katilini bulabilmek için ekstra çaba sarf eder. Bu çabayı sarf ettiği sırada ise bazı doğaüstü olaylar meydana gelmektedir.
Nancy henüz hayatında yeni bir sayfa açmaya hazırlanmaktadır. Cinayet işlenene kadar ise üniversiteye başlayacak olmanı heyecanını sonuna kadar yaşar. İşlenen cinayet ise Nancy’nin ailesinde yaşanmış olan bir trajedidir. Bu trajedide ise kendisini sırların içerisinde bulur. Nancy yaşamış olduğu kasabası Horseshoe Bay’de meydana gelmiş olan gizemli olayları çözmeye çalışır. Bunun için adeta bir dedektif gibi çalışmaktadır.
Nancy’nin annesinin aniden ölmesi ise üniversite planlarını geride bırakmasına sebep olacaktır. Bu noktada üniversiteye tekrar başvuru yapmadan önce annesini kimin öldürdüğünü bulmak ister. Fakat bunun yanı sıra kasabada yaşayan önemli isimlerden birisinin de öldürülmesiyle beraber Nancy kendisini de şüphelilerin arasında bulacaktır. Cinayette diğer şüphelilerden birisi ise; Nancy’nin okulda adeta düşmenı olan George Fan yer almaktadır. Ek olarak geçmişi çok gizemli ve oldukça engin olan Bess Marvin, Nancy’nin erkek arkadaşı olan Ned Nick Nickerson ve Ace bulunmaktadır.
İşlenen cinayetten şüpheli durumundan çıkmak için beş genç bir araya gelir ve adlarını temize çıkarmaya çalışır. Fakat bu cinayetler çözülmeye çalışırken kendilerini daha gizemli olayların arasında bulurlar ve bunları da çözmeye çalışırlar. Yaşananlar özellikle Nancy’nin babasıyla ters düşmektedir. Nancy’nin babası ise bu sırada bir dedektif olan Karen Hart ile çıkmaktadır.
Nancy Drew Oyuncu Kadrosu
Dizinin yönetmen koltuğunda Noga Landau, Josh Schwartz ve Stephanie Savage yer almaktadır. Amerikan yapımı olan dizi de yönetmenlerin de son derece başarılı bir iş çıkarmış olduğu görülmektedir. Oyuncuların ise genç olmalarına rağmen performansları beğenilmektedir. Dizinin oyuncu kadrosu ise şu şekildedir:
-Kennedy McMann: Nancy Drew
-Tunji Kasim: Ned Nicj Nickerson
-Leah Lewis: George Fan
-Maddison Jaizani: Bess Marvin