Şampiyon

Fırat Bölükbaşı “Kafkas” lakaplı genç bir boksördür. Gelecek vadeden bir boksördür ve bu noktada hayatının fırsatı hayatına gelecektir. Kafkas, bu zamana kadar hiç yenilmemiş olan ünlü bir boksör ile aynı ringe çıkma fırsatı elde eder. Fakat kendisi o gece ringe değil hayatında geçirebileceği en karanlık geceye adım atacaktır. Fırat, o gece ringde rakibine karşı maçı kazanır. Fakat hayata karşı verdiği mücadeleyi kaybeder.
Fırat maç sırasında istemeden rakibinin ölmesine sebep olur. Fırat o gece her ne kadar hayalini kurduğu şampiyonluk kemerini almış olsa da rakibinin ölmesine sebep olduğu için mesleğine olan aşkını, hayallerini ve henüz hamile olan karısını kaybeder. Bunların yanı sıra ise; vicdan azabının yükü omzunda her geçen gün daha fazla artar. Kafkas, yeni doğmuş olan oğlu Güneş’le baş başa kalır. Güneş, 7 yaşına geldiği zaman ise Fırat yine ringlere dönmeye başlar.
Fırat’ın çıktığı bu ring çok büyük bir ring olduğu gibi daha önce böyle bir ringe hiç çıkmamıştır. Çok zorlu bir maça çıkar ve bu maça çıkmasının tek sebebi; oğlu Güneş’e annesinden geçmiş olan amansız hastalıktır. Fırat, oğlunu yaşatabilmek için bu ringe çıkar ve vicdan azabı onun ringde karşısına çıkan en büyük açığıdır. Maçta tek gardı ise; oğluna duymuş olduğu sevgisi ve oğlunu yaşatma isteğidir.
Fırat oğlunu yaşatabilmek için ringde bütün gücüyle mücadelesini verir. Fakat bu mücadelesini verdiği sırada bir yandan geçmişte yaptığı son maçı bir türlü aklından çıkmayacaktır. Bu yüzden Fırat’ın hem vicdan azabını hem de oğlunu yaşatma isteğini bir arada görüyoruz.
Şampiyon Oyuncu Kadrosu
TRT 1 ekranlarının en sevilen dizileri arasına giren Şampiyon dizisi oyuncu performanslarıyla da dikkat çekmektedir. Deneyimli oyunculardan oluşan dizinin oyuncu kadrosu ise şu şekildedir:
-Tolgahan Sayışman: Fırat (Kafkas)
-Yıldız Çağrı Atiksoy (Suna)
-Erdal Özyağcılar (Yaman)
-Halit Özgür Sarı (Kerem)
-Erkan Avcı (Zafer)
-Mehmet Bozdoğan (Tansel)
-İlayda Alişan (Neslihan)
-Bahar Süer (Mücella)
-Berk Yaygın (Serhat)
-Emir Özyakışır (Güneş)
-Volkan Keskin (Uraz)
-Vedat Erincin (Harun)
-Meltem Savcu (Gülten)