See

Apple TV’de yayımlanmakta olan See dizisi bilim kurgu türünde yer alan bir dizidir ve ilk çıktığı günden itibaren çok fazla beğeni alarak takip edildiği görülmektedir. Dizinin konusu ise şu şekildedir: See, günümüzün çok ötesinde bize çok uzak bir gelecekte geçmektedir. Günümüzden 600 yıl sonrasında olaylar gerçekleşir. İnsanlık artık görme yetisini yitirmiş durumdadır. Görme yetisini yitiren insanlık ise hayatta kalabilmek ve hayatına düzgün bir şekilde devam edebilmek için farklı yollar aramaya başlar.
İnsanlar bu noktada yeni yollar ararken yeni dünyaya gelen ikiz bebekler ise şaşırtıcı bir şekilde görme yetisine sahip olarak dünyaya gelirler. İnsanlar görme yetilerini kaybettikleri için birbirleriyle iletişim kuracakları sırada, avlanacakları sırada ve yeni şeyler inşa ederken tamamen farklı yöntemler kullanmaktadır. İnsanlar her ne kadar büyük bir kayıp yaşasalar da kendilerine kurmuş oldukları bu düzen görme özelliğine sahip olan bu ikizlerin doğmasıyla beraber biraz daha değişecektir.
See Dizisi Oyuncuları
See dizisi özellikle yüksek bütçe ayrılmasından ve çok iyi oyuncu kadrosu oluşturulmasından dolayı merak edilen diziler arasındadır. Dizinin yaratıcısı olan Steven Knight daha önce Peeky Plinders dizisinin de yaratıcısıydı. Bu yüzden senaryo bakımından da beklentinin çok yüksek olduğunu görüyoruz. Dizinin ilk bölümünün 8 ile 10 bölüm arasında sürmesi beklenmektedir. Dizinin yönetmen koltuğunda ise daha önceden The Hunger Games: Catching ve I Am Legend gibi filmlerin de yönetmen koltuğunda oturmuş olan Francis Lawrence yer almaktadır.
See’nin başrol karakteri ise daha önceden Game of Thrones’da oynayan ve Aquaman rolüyle ön plana çıkan Jason Momoa yer almaktadır. Momoa’nın dizideki rolü ise; kardeşlerin doğumunda yer almış ve görme özelliğine sahip olan bu kardeşleri koruma görevini üstlenmiştir. Dizide Baba Voss karakterini canlandırmaktadır.
See’de Momoa’ya eşlik eden diğer isimler ise şu şekildedir:
-Sylvia Hoeks
-Alfre Woodard
-Nesta Cooper
-Christian Camargo
-Hera Hilmar
See’nin oyuncu kadrosunda yer alan isimlerin hepsi son derece deneyimli ve başarılı oyunculardır. Bu yüzden diziye çok yüksek bütçe ayrıldığını ve oyuncuların performanslarının iyi olduğunu görüyoruz.