The Politician

Payton Hobart, Santa Barbaralı olan zengin bir ailenin çocuğudur. Hobart için yapılmış olan kariyer planı ise kendisi 7 yaşındayken yapılmış ve bu süreç içerisinde hiçbir değişim göstermemiştir. En büyük hedefi Amerika Birleşik Devletleri’nin başkanı olmaktır. Bunun dışında hiçbir hedefi yoktur ve bütün çalışmalarını bunun için yapar.
Payton ailesinin evlatlık oğludur. Saint Sebastian Lisesi’nde son sınıfta okumaktadır. Hobart’ın her sezon politikacı olmakta için nasıl yarışlara girdiğini görüyoruz. Dizinin yaratıcısı olan Ryan Murphy sahip olduğu abartılı gerçeklik özelliğini bu dizisinde de tam olarak kullanmış durumdadır.
Payton, ultra zengin bir hayat yaşarken Cumhuriyetçi ve beyaz Amerikan bir aileye sahiptir. Fakat sürekli aslında buraya ait olmadığını hisseder. Annesiyle arası ne kadar iyi olsa da babasıyla arasında bir o kadar soğukluk vardır. Payton Hobart’ın her şeyin öncesinde ise Saint Sebastian Lisesi’nde yapılan bir seçim vardır ve bu seçimi mutlaka kazanması gerekmektedir. Seçimi kazanabilmek için elinden gelen her şeyi yapar ve komple kendisini yapılan bu seçime adar. Komedi drama türünde yer alan bu dizinin ilk sezonu 8 bölümden oluşmaktadır. Dizide temel olarak bir politikacının politikacı olma yolunda ilerlerken başından geçen komik olaylar konu edilmektedir.
The Politician dizisi her ne kadar gençlik draması olarak görülüyor olsa da bize asıl anlatılmak istenen günümüzde yaşanmakta olan politik ikileme bir taşlama yapmaktır. Siyaset kültüründe yaşanmakta olan olaylarla dalga geçilirken gençlerin günümüzde yaşamış olduğu sorunlara da modern bir dil ile değinilir.
The Politician Oyuncu Kadrosu
The Politician dizisi 30 dakikalık bölümlerden meydana gelmektedir. Dizinin yönetmen koltuğunda ise Brad Falchkuk, Ryan Murphy, Ian Brennan oturuyor. Yönetmenlerin ve oyuncuların göstermiş olduğu performansla beraber dizi şimdiden ikinci sezon onayını aldı. Dizinin oyuncu kadrosu ise şu şekildedir:
Ben Platt: Payton Hobart
-Zoey Deutch: Infinity Jackson
-Lucy Boynton: Astrid
-Jessica Lange: Dusty Jackson
-Gwyneth Paltrow: McAfee
-Bob Balaban: Keaton Hobari
-David Corenswet: River Barkley
-Theo Germaine: James
-Benjamin Barrett: Ricardo
Julia Schlaepfer: Alice Charles