Uncategorized

Merakla Beklenen “Doktor Uyku”dan Yeni Fragman! – Haberler


“Cinnet”in devam filmi “Doktor Uyku”dan yeni bir fragman yayınlandı.

Yıllar sonra gelen devam filmi Doktor Uyku’dan yeni bir fragman yayınlandı. Stanley Kubrick’in usta korku yazarı Stephen King’in romanından beyaz perdeye uyarladığı başyapıt Cinnet’in devam filmi olan “Doktor Uyku”, ilk filmde sağ kalmayı başaran küçük Danny Torrence’ın yetişkinliğine odaklanıyor.

Filmin konusu: Çocukluğunda yaşadıklarının karanlık gölgesi altında yaşayan Danny, travmalarıyla boğuşmaktan yorgun düşmüş ve alkole bağımlı hale gelmiştir. Babasının umutsuzluk, alkolizm ve şiddetli mirasından kurtulmak için çabalayıp duran Danny, New Hampshire kasabasında, onu ayakta tutan bir destek grubuyla yerleşir ve “parlama” gücü sayesinde ölenlerin son anlarında onlara huzur verebildiği bir bakım evi işine girer. Bu arada Amerika’nın dört bir yanındaki otoyollarda, True Knot adı verilen bir topluluğun üyeleri refah arayışında dolaşıp durmaktadır. Çoğunlukla zararsız ve yaşlı görünen bu grupla ilgili gerçek ise oldukça korkunçtur. Danny, kendisiyle benzer yeteneklere sahip bir kız olan Abra Stone ile psişik bağ kurduğunda, bu grubun yetenekli olanları hedef aldığını fark eder. Bu grup yetenek sahibi çocukların işkence gördükleri sırada çıkan “parıltılarının buharını” teneffüs ederek yarı ölümsüz hale gelmişlerdir. Gördüğü en yüksek psişik güce sahip olan Abra, Danny’i şeytanlarıyla yüzleştirecek ve kendi ruhu için bir savaşa sürükleyecektir…

“Trainspotting”, “Kırmızı Değirmen” ve “Yeryüzündeki Son Aşk” gibi filmlerle tanınan, “Star Wars” serisinin Obi-Wan Kenobi’si Ewan McGregor’ın yetişkin Danny Torrance’a hayat vereceği filmde, Mission Impossible serisi ile tanınan, Muhteşem Showman’in güzel Altın Küre adayı oyuncusu Rebecca Ferguson da “Gerçek Düğüm” olarak bilinen yarı-şeytani katiller kabilesinin yarı ölümsüz lideri “Rose O’Hara” karakterini canlandıracak. Filmin kadrosunda Gizli Dünya filmiyle küçük yaşta adından söz ettiren, ardından Mucize ve Predator gibi yapımlarda karşımıza çıkan genç yıldız Jacob Tremblay, ödüllü emektar oyuncu Bruce Greenwood, Code Black’in Ariel’ı Emily Alyn Lind, Suudi Arabistanlı güzel yıldız Alex Essoe, fenomen dizi Westworld’ün Akecheta’sı Zahn McClarnon, Zoo’nun Delavenne’i Carl Lumbly ve kariyerinde yalnızca 2017 yapımı “I Can I Will I Did” filminde boy göstermiş olan genç yıldız Kyliegh Curran da yer alıyor.

Ölüm Alfabesi: Kötülüğün Başlangıcı”, “Hush” ve “Kabustan Gelen” gibi başarılı korku filmleriyle tanınan Mike Flanagan’ın imzasını taşıyan korku filmi “Doktor Uyku” ülkemizdeki izleyicileriyle 22 Kasım 2019 tarihinde sinemalarda buluşacak.

The post Merakla Beklenen “Doktor Uyku”dan Yeni Fragman! – Haberler appeared first on DiziBey.Source link

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir