Alef


BLU TV yapımlarından olan Alef dizisi mistik bir polisiye dizisidir. Dizide İstanbul Boğazı’nda bir ceset ortaya çıkar ve bulunan bir cesedin ardından farklı cinayetler ortaya çıkmaya başlar. İki dedektif ise ortaya çıkan bu cinayetleri çözebilmek için çalışır. Alef dizisinde Osmanlı İmparatorluğu ve İslam tarihinden çeşitli izler de işlenmektedir. Kemal dizide genç ve son derece hırslı olan bir dedektiftir. Kemal’in ortağı ise bu noktada son derece tecrübeli bir isim olan Settar’dır. Bu ikili cinayetleri çözdükleri sırada birbirine çok fazla şey katacakları gibi aynı zamanda farklı bakış açıları sayesinde cinayetlerin detayına rahatlıkla inebilecekler.
Kemal ve Settar ikilisi İstanbul’da işlenmekte olan bu seri cinayetlerin peşine düşmeye başlar. İkilinin her olaya yaklaşımı tamamen farklı olduğu gibi aynı zamanda kişilikleri de zıt olan insanlardır. İkili yaşanan cinayetlerin peşine düşerken öğretim görevlisi olan Yaşar ise yaşanmış olan bu olayların arasında kalmaktadır. Üçlü hep beraber cinayetlerin sırlarını çözmeye çalışmaktadır. Bu noktada buldukları deliller ise yüzyıllardır saklı kalmış olan sırların perdesini de aralar.
Alef Dizisi Oyuncuları
Alef dizisi ilk etapta 8 bölüm olan bir mini dizi olarak düşünüldü. Dizinin yaratıcıları arasında Emin Alper’de yer almaktadır. Oyuncu kadrosunun son derece profesyonel oyunculardan meydan gelmesi ve Kenan İmirzalıoğlu gibi ünlü bir oyuncuya yer verilmesi diziye dair beklentileri artırmaktadır. Başarılı bir yapım olacağı düşünülen dizinin oyuncu kadrosunda yer alan isimler ise şu şekildedir:
Kenan İmirzalıoğlu: Beğenilen ve başarılı oyuncu daha önce birçok yapımda karşımıza başrol olarak çıktı. Oyuncu Alef dizisinde ise Kemal karakterini canlandırmaktadır.
-Melisa Sözen: Oyuncu daha öncesinde Muhteşem Yüzyul, Şubat ve Çemberimde Gül Oya dizilerinde oynamıştır.
-Ahmet Mümtaz Taylan: Oyuncu bu zamana kadar sayısız dizide oynadığı gibi özellikle Leyla ile Mecnun dizinde oynadığı karakterle ön plana çıkmıştır. Alef dizisinde ise Settar karakterini canlandıracak.
-Ece Dizdar: Oyuncu En Son Babalar Duyar dizisinde oynadı ve Karakol, Esir Şehrin Gözyaşları, Hayalet, Şubat, Güneşi Beklerken gibi dizilerde de yer aldı.
-Osman Alkış
-Rıza Akın
-Baran Arslan
-Erdem Kaynarca