Azize

Azize dizisinde bizlere adeta imkansızlıklarla dolu olan tutkulu bir aşk anlatılmaktadır. Anlatılan bu aşk hikayesinde bir de intikam söz konusudur. Alpanlar ailesi son derece güçlü olan ve karanlık işlerle uğraşan bir ailedir. Melek ise hayatı adeta paramparça olmuş bir kız çocuğudur. Melek’in şimdi kullandığı ad ise; Azize’dir. Azize, ailesinin ve paramparça olan hayatının intikamını alabilmek için hep mücadele etmektedir.
Alpanlar’ın oğlu olan Kartal, ailesinin güvende olabilmesi için sürekli çaba göstermektedir. Kartal her ne kadar babasının mafya işlerine karşı ilgisiz olsa da yeri geldiği zamanlarda bu noktada babasının tahtını sallayacak kadar da başarılıdır. Azize ise babasını öldüren Alpanlar’ın içerisine sızarak babasının intikamını almak ister. Bu sırada ise Kartal’a aşık olduğu için intikamını alabilmek için ilk olarak kendisiyle mücadele etmesi gerekmektedir. Azize’nin babasını ise Kartal’ın abisi olan Balkan vurmuştur. Azize’nin babasını vurduğu için yıllar önce hapse girerek bütün gençliğini hapiste geçirmiştir. Hapisten çıkmasıyla beraber Karakaya ailesinin de başına geçer.
Barbaros Karakaya ise son derece hırslı birisidir ve bu hırslarından dolayı adeta kızı Yıldız’ın bile hayatını hiçe saymıştır. Kendisinin yapamayacağı bir kötülük yoktur. Bütün kötülüklerini yaptığı sırada ise; komiser Okan’dan destek alır. Azize – Kartal aşkının tek engeli ise; mafya ailesinde tek kadın lider olan Asya’dır. Asya aynı zamanda bu ailenin en genç kadın liderdir ve Kartal’ın kendisini anladığını düşündüğü insanlardan birisidir. Bu yüzden Kartal ile arası çok iyidir.
Azize Oyuncu Kadrosu
Dizinin yapımında Süreç Film görev alıyor ve yapımcıları İnci Gündoğdu ile İsmail Gündoğdu’dur. Filmin yönetmen koltuğunda ise ünlü yönetmen Volkan Kocatürk oturuyor. Başrolde Azize karakterini ise başarılı ve genç oyuncu Hande Erçel canlandırmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosu şu şekildedir:
-Buğra Gülsoy: Kartal Alpan
-Hande Erçel: Azize Günay
-Mustafa Yıldıran: Balkan Alpan
-Mustafa Avkıran: Barbarak Karakaya
-Duygu Sarışın: Asya Gündoğan
-Selen Öztürk: Tuna Alpan
-Tugay Mercan: Okan
-Başak Daşman: Yıldız Alpan
-Çetin Sarıkartal: İskender Alpan
-Orhan Kılıç: Adnan Bardar
-Serkan Altıntaş: Yaman Özsoy
-Asuman Çakır: Aynur Alpan
-Ufuk Şen: Hasan Alpan
-Ceylan Batı: Ceyda Alpan
-Zeynep Kızıltan: Gül Alpan
-Efekan Can: Kuzey Alpan
-Ece Miray: Selin Alpan