Benim Adım Melek

Gerçek bir anne hayatın ona sunduğu zorluklar karşısında vazgeçmek yerine bu zorlukların üzerine giderek mücadele verendir. Benim Adım Melek dizisinde ise bir annenin çocuklarına bakabilmek ve onları iyi bir şekilde yetiştirebilmek için verdiği mücadeleyi görüyoruz. Melek ailesi ve çocuklarıyla beraber hayatını sil baştan inşa etmeye çalışmaktadır. Melek karakterine ise başarılı oyuncu Nehir Erdoğan hayat vermektedir.
Melek’in dünyada en fazla önem ve kıymet verdiği varlıkları çocuklarıdır. Melek, yaşamış olduğu sorunlardan dolayı babasının evine geri döner. Fakat diğer yandan kızı Defne’nin gözü çok yükseklerdedir ve sürekli başına buyruk şekilde hareket etmektedir. Melek, kızı Defne’nin yaptığı bu isyankarlıkla da mücadele etmeye çalışır. Melek’in oğlu Ulvi ise tam bir futbol sevdalısıdır ve bu sevdası onun başına çeşitli sorunlar da açar. Ulvi’nin kavgacı tavırları çeşitli sorunlar meydana gelmesine sebep olur. Melek’in küçük oğlu olan Seyit ise her zaman mutlu olabileceği noktalar bulabilen son derece hayat dolu bir çocuktur. Bu yüzden Seyit’in evlerinin neşe kaynağı olduğunu da görebiliyoruz.
Melek adeta kendini çocuklarına adamıştır. Çok genç olmasına rağmen kendi isteklerinden sadece çocukları için vazgeçer. Melek öncesinde 19 yaşındayken ailesini terk ederek Alpay ile beraber Almanya’ya gitmiştir. Sonrasında ise Lenf kanseri olduğu ve çocuklarını Alpay’a kaptırdığı için evine geri dönmek zorunda kalır. Melek’in kalbi bu sefer tekrar aşk için atacak. Halil, Melek’in bazı duyguları tekrar hissetmesine sebep olacaktır.
Benim Adım Melek Oyuncu Kadrosu
Benim Adım Melek dizisinin yönetmen koltuğunda uzun süredir yönetmenlik yapan fakat büyük projelerde çok fazla yer almamış olan Cem Akyoldaş yapmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosu ise şu şekildedir:
-Nehir Erdoğan: Melek
Kutsi: Halil
-Kaan Çakır: Alpay
-Şerif Sezer: Nefise
-Mustafa Mert Koç: Ömer Şirhan
-Rabia Soytürk: Defne
-Ulvi Kahyaoğlu: Kerem
-Poyraz Ar: Seyit Ali
-Ece Özdikici: Funda
-Zeyno Eracar: Zümrüt Şirhan
-Nizam Namidar: Cumaali Şirhan
-Hande Kaptan: Kadriye
-Muharrem Türkseven: Mahmut
-Saim Güveloğlu: Mithat Karadağ
-Mehmet Çevik: Seyit Ali Karadağ
-Zeynep Özder Birde: Başak
-Dilara Yeşilyaprak: Meryem