Fosse/Verdon

Gerçek hayat hiktayesine dayanan bir olay örgüsüne sahip Fosse/Verdon adlı dizi içerisinde Broadway gösterilerinde büyük bir nama sahip olan Bob Fosse ile Gwen Verdon’un yaşadıklarından söz ediliyor. Cabaret ve All taht Jazz gibi filmlerinin yönetmeni olan ve Broadway koreografı olarak da tanınan Bob Fosse ile Broadway’de başarılı bir kariyere sahip olan dansçı Gwen Verdon’un arasındaki aşk hikayesinden bahsediliyor. Bob Fosse ile Gwen Verdon arasındaki bu ilişki 8 bölümlük mini bir dizi halinde dizi izleyici kitlesine aktarılıyor. Aynı zamanda da bu iki karakterin Amerikan sanat anlayışı üzerindeki etkisinden de söz ediliyor. İkilinin ortak biçimde hareket etmesi Amerikan sanat dünyasını yeniden şekillendiren bir etki yaratıyor.
Fosse/Verdon adlı dizi içerisinde yer alan olay örgüsü Sam Wasson tarafından meydana getiriliyor. Bu dizinin senaryosunda aynı kişinin Fosse adlı biyografi kitabından uyarlamalar da mevcut olarak görülebiliyor. Sam Wasson; Fosse/Verdon adlı dizi içerisinde sanatçı bir çiftin gerek sanat gerekse de özel hayatına fazlasıyla yer veriyor. Aynı zamanda da bu hikaye fazlasıyla dans ve müzik içeren bir konumda yer alıyor. 1960 ile 1980 arasındaki dönemde Bob Fosse ile Gwen Verdon arasında yaşanan her şeyi bu 8 bölümde etkili bir biçimde aktarabiliyor. Bu yüzden ilgi çeken bir yapım olarak Fosse/Verdon adlı dizi projesi de aktif olarak kendini gösteriyor.
Fosse/Verdon adlı dizi projenin oyuncu kadrosu da en az olay örgüsü kadar ilgi çekiyor. Müzikal türündeki projelere ilgi duyan kesimin hoşnut olacağı Fosse/Verdon adlı dizi kapsamında özellikle dublör kullanmadan tüm sahneleri kendisi oynayarak; başarılı dans performanslarına yer veren Michelle Williams ismi ön plana çıkıyor. Broadway’e her zaman ilgi duyan ve gösteri dünyası doğrultusunda var olan bu tip dizilere yönelecek olan kişilerin Fosse/Verdon adlı diziyi de tercih etmeleri gerektiği belirtiliyor. Aşk, dans ve müziğin müthiş bir biçimde harmanlandığı Fosse/Verdon adlı dizi kapsamında ikili arasında geçen hayal kırıklığı yaratacak gelişmeler de sıklıkla görülebiliyor. Sanatlarında başarılı olan bu iki yıldızın yaşadıkları etkili olarak aktarılıyor.