His Dark Metarials

Dizi bizim dünyamıza çok fazla benzeyen fakat bazı değişimleri bulunan bir evrende geçmektedir. Dizide yer alan bu evrenin bizim yaşadığımız evrenden farkı ise; bütün insanların daemon denilmekte olan bir ruh yoldaşının bulunmasıdır. Hikayenin ana karakteri ise Lyra isimli bir genç kızdır. Lyra en yakın arkasının kaçırılmasının ardından ise kendisini son derece karanlık olan bir komplo teorisinin içerisinde bulur.
Lyra kayıp arkadaşlarını bulabilmek için yola çıkar. Fakat çıktığı yolda onu farklı birçok şey beklemektedir. Hem komplo teorilerini çözmeye çalışır hem de arkadaşlarını bulabilmek için ekstra bir efor sarf eder.
His Dark Metarials dizisi Philip Pullman tarafından kareme alınmış 3 serilik bir romanın ekrana yansıtılmasıdır. Daha önceden Daniel Craig ile Nicole Kidman’ın başrollerinde yer aldığı Golden Compass filmi de bu üçleme romandan esinlenerek çekilmiştir.
His Dark Metarials Oyuncu Kadrosu
His Dark Metarials dizisinin yönetmen koltuğunda Jack Thome yer almaktadır. Dizi genel itibariyle beğeniliyor ve dram, fantastik türünde yer almaktadır. Dizinin her bölümü ise 60 dakikadır. Amerika Birleşik Devletleri ile İngiltere ortak yapımı olan dizi de başrolleri Dafne Keen, Ruth Wilson, Anne – Marie Duff paylaşmaktadır. Dizinin oyuncu kadrosu ise şu şekildedir:
-Dafne Keen: Lyra Belacqua
-Ruth Wilson: Maisa Coulter
-James McAvoy: Lord Asriel
-Clarke Peters: Dr Carne
-Manuel Miranda: Lee Scoresby
-Ruta Gedmintas: Serafina Pekkala
-Ariyon Bakare: Lord Boreal
-James Cosmo: Farder Coram
-Marie Duff: Ma Costa
-Lucian Msamati: John Faa
-Will Keen: Father MacPhail
-Mat Fraser: Raymond Van Geritt
-Georgina Campbell: Adele Starminster
-Ian Gelder: Librarian Scholar Charies
-Simon Manyonda: Benhamin De Ruyter
-Simon Strutt: The Oxford College Porter
-Omid Djaklili: Dr Lanselius
-Geoff Bell: Jack Verhoeven
-Lewin Lloyd: Roger Parslow
-Archie Barnes: Pantalaimon
-Tyler Howitt: Bily Costa
-Daniel Frogson: Tony Costa
Dizinin oyuncu kadrosunda birçok genç isim yer aldığı gibi aynı zamanda deneyimli oyuncular da yer almaktadır. His Dark Matarials dizisi oyuncuların performansları açısından da beğenilen bir dizi konumundadır.