Mixed – Ish

Amerika Birleşik Devletleri’nde 2014 yılından beri yayımlanmakta olan ve geniş bir izleyici kitlesine sahip Black – Ish dizisinin içerisinden geçtiğimiz yıl yeni bir dizi çıkmıştı. Budizi ise; Growh – ish dizisiydi. Bu yıl ise seriden yeni bir dizi daha karşımıza çıkıyor. Mixed – Ish bu süreç içerisinde karşımıza çıkmakta olan yeni dizilerden birisidir.
Mixes – ish dizisinde Black – ish dizisinin ana karakteri olan Rainbow Johnson’un 1980’li yıllarda yaşamış olduğu hayat anlatılmaktadır. Rainbow, farklı ırklara sahip olan ebeveynleriyle beraber hippilerin olduğu bir alandan çıkarak banliyöye yerleşir. Rainbow’un ebeveynleri bu yeni hayatın zorluklarıyla baş ettiği sırada Rainbow ve kardeşleri ne siyahi olarak ne de beyaz olarak kabul edildikleri bir okulda eğitim hayatına devam ederler.
Mixed – ish dizisi Kenya Barris’in karısı olan Dr. Rania’nın çocukluk döneminde başından geçen olaylardan esinlenerek hazırlanmıştır. Rainbow 1985 yılında hippi tarzını benimsemiş olan bu topluluktan mecburi olarak ayrılır. Taşındıkları sırada ise yeni hayatına ayak uydurma ve eski yaşamına devam etme arasında gidip gelir.
Mixed – ish Oyuncu Kadrosu
Mixed Ish dizisinde Kenya Barris’in yani Rainbow karakterini Eilis Ross canlandırmaktadır. Fakat küçüklük döneminde yaşadıklarını Arica Himmel canlandırmaktadır.
Mark Paul Gosselaar: Paul Jackson
Gary Cole: Harrison Heckson II
Christina Anthony: Denise
Mykal – Michelle Harris: Santamonica Jahnson
Ethan William Childress: Johan Johnson
Projede hikaye anlatıcı olarak ise Tracee Ellis Ross yer almaktadır. Dizide yer alan konuk oyuncular ise şu şekildedir:
-Anthony Anderson: Andre Dre Johnson
-Laurence Fishburne: Pops
-Marcus Scribner: Andre Johnson Hr.
-Miles Brown: Jack Johnson
-Marsai Martin: Diane Johnson
Dizinin hem eğlenceli hem de 1980’li yıllarda henüz çocukluk döneminde olan bir bireyin hayatında yaşanmış olan köklü değişimler sonrasında etkilenmesini konu aldığını görüyoruz. Bu süreç içerisinde yaşanmakta olan siyahi ve beyaz ayrımını da net şekilde görülüyor. Aynı zamanda 11 yaşında olan bir kızda bu tarz durumların nasıl sorunlar açabildiği eğlenceli şekilde değinilmiştir. Dizinin yaşanan bir hayattan esinlenilerek çekilmiş olması ise gerçekliği net şekilde yansıtmaktadır.