Mucize Doktor

Ali, sevant sendromu bulunan bir dahidir. Fakat babası hastalığından dolayı yıllar önce henüz o daha çocukken onu evlatlıktan reddetti. Ali ise taşrada bir şehirde doğdu ve yetimhanelerde büyümek zorunda kaldı. Hayali hem doktor olmaktı ve tıp fakültesini kazandı. Hatta tıp fakültesini birincilikle bitirdi. Tıp fakültesini birincilikle bitirmesinin ardından ise asistan cerrah olarak özel bir hastanede işe başladı.
Mucize Doktor dizisi 2017 yılında 2 sezon olarak çekilmiş olan ve ABD’de çok beğenilen TheGoodDoctor dizisinden uyarlanmıştır. Karşımıza tıbbi bir drama dizisi olarak çıktığını söyleyebiliriz. Ali Vefa otizm Savant sendromu olduğu için sürekli dışlanmaktadır. Hayali olan doktorluğu gerçekleştirdiği sırada da her ne kadar başarılı bir cerrah olmaya çalışsa da diğer doktorlar ve hastane yönetimi tarafından tepkiyle karşılaşır.
Savant sendromu her ne kadar genel zeka düzeyi ortalama olsa da bazı konularda ileri düzey bilgi sahibi olan kişilere konulmakta olan tanıdır. Bu kişiler çevrelerinde yer alan kişilerle iletişim kurdukları sırada çok zorlanırlar. Ali’nin bu özel yeteneğinin farkında olan tek kişi ise; Abisidir. Fakat abisi henüz Ali küçükken Ali’yle arkadaşlık yapabilmek için şartlar koşan çevredeki kişilerin isteğini yerine getirmek için yıkık bir binaya girmesi sonucunda göçükte kalır. Bütün bu olanlar ise Ali’nin gözleri önünde gerçekleşir. Ali bu sırada acil müdahalede yer alan doktor Adil ile tanışır. Doktor Adil ise Ali’yi evlatlık alır ve onu sevgi ile yetiştirmeye çalışır.
Mucize Doktor Oyuncuları
Mucize Doktor dizisinin yapımını MF yapım üstlenmiştir. Yapımcılığında Faruk Bayhan, yönetmenliğinde ise Yusuf Pirhasan yer almaktadır. Dizinin senaryosu Onur Koralp ve Pınar Bulut tarafından hazırlanmıştır. Dizide en çok dikkat çeken ise; oyuncuların göstermiş olduğu performanstır. İzleyiciler oyuncuların performanslarını çok beğendi. Özellikle Taner Ölmez’in oyunculuğu takdir topluyor. Mucize Doktor oyunu kadrosu şu şekildedir:
-Taner Ölmez: Ali
-Onur Tuna: Ferman
-Sinem Ünsal: Nazlı
-Reha Özcan: Adil
-Hazal Türesan: Beliz
-Özge Özder: Kıvılcım
-Murat Aygen: Tanju
-Fırat Altunmeşe: Demir
-Hayal Köseoğlu: Açelya
-Bihter Dinçel: Selvi
-Korhan Herduran: Güneş