Şahsiyet

Emekli bir adliye memuru olan Agah Beyoğlu’nun demans hastalığını öğrenmesi üzerine hayatını farklı bir yöne çekmesiyle beraber yaşanan olaylar Şahsiyet adlı dizi içerisinde yansıtılmaktadır. Hastalık öncesine kadar son derecede sakin ve kendi halinde bir hayat yaşayan Agah Bey; demans hastalığından sonra sürekli ertelemek durumunda kalacağı cinayetleri işlemeye karar verecektir. Bu süreçte de kızı yurtdışından geri dönecek ve Agah Bey’in cinayet planlarını gerçekleştirmeleri oldukça zora girecektir. Cinayet işledikten sonra olanları unutan Agah Bey; herhangi bir vicdani duygu içerisine girmeden azap çekmeyecektir. Bu yüzden bu hastalığı bir fırsat olarak kullanacaktır. Bunun yanında cinayet bürosuna yeni tayin olan Nevra karakteri de dizinin diğer başrolü olarak öne çıkmaktadır. Tüm bu cinayetler Nevra ile ilişkilendirilecek ve Nevra da bu cinayetlerin üzerine fazlasıyla düşecektir.
Şahsiyet dizisi sadece dijital ortamdaki projeleri takip eden kişiler tarafından bilinse de başrol oyuncusu Haluk Bilginer’in Uluslararası Emmy Ödüllerinde En İyi Erkek Oyuncu kategorisinde ödül almasından sonra tanınan bir hale geldi. Dizinin takipçilerinin bu gelişmeyle beraber arttığı söylenebilmektedir. Şahsiyet dizisinin oyuncuları ve olay örgüsü bakımından bu yılın en iyi dizileri arasına girdiği de söylenebilmektedir. Dizinin konusu itibarıyla kısa sürede tamamlanmasına rağmen; tadını halen daha koruyan başarılı bir dizi projesi olduğu da söylenebilmektedir. Bu dizi cast seçimi ile de ilgi gören bir yapım olarak adlandırılmaktadır.
Şahsiyet dizisi Hakan Günday tarafından yazılmış ve Onur Saylak tarafından da yönetilmiş bir yapım olarak kendini göstermiştir. Bu yapımın başrolleri olarak ise Haluk Bilginer ve Cansu Dere isimleri öne çıkmıştır. Bunun yanında da Metin Akdülger, Şebnem Bozoklu, Hüseyin Avni Danyal, Necip Memili, Müjde Ar, Şenay Güler, Ayhan Kavas, İbrahim Selim ve Fırat Topkorur gibi isimler de bu dizinin oyuncu kadrosu içerisinde yer almaktadır. Dizinin etkileyici performanslar eşliğinde de etkili bir yapım olduğu da söylenebilmektedir. Aynı zamanda da tüm izleyicileri etki altında bırakan Şahsiyet dizisi, bu yılın en önemli yerli yapımları arasında yer alarak; başarılı da olarak adlandırılmaktadır.