Sefirin Kızı

Star Tv nin dikkateleri üzerine çeken yeni dizisi Sefirin Kızı her geçen gün ilgi toplamaya devam ediyor. O3 Medya ve NGM Medya’nın ortak yapımı olan Sefirin Kızı dizisinin senaryosunu daha önce Sen Anlat Karadeniz dizisinin senaristliğini üstlenen Ayşe Ferda Eryılmaz ve Nehir Erdem ikilisi yazıyor. Sefirin Kızı dizisinin Muğla yöresinde çekiliyor ve Sancar ile Nare isimli iki gencin aşk hikayesi anlatıyor.
Gariban bir yarıcının oğlu olan Sancar Efeoğlu (ENGİN AKYÜREK) henüz 18 yaşındayken Bodruma tatile gelen büyükelçinin kızı Nare Çelebi (NESLİHAN ATAGÜL DOĞULU) ile tanışır ve ikili arasında bir sevda başlar. Nare ve Sancar aşkları için çok mücadele ederler, Sonunda kız oğlana kaçar ama tam kavuştukları gece Nare birden ortadan kaybolur. Bir daha onu gören olmaz. Kimi der ki Nare Avrupa’ya gitti. Kimi öldüğünü söyler ve bir aşık da onlara türkü yakar, der ki sefirin kızı alaca kuş oldu uçtu. Böylece Nare ve Sancar’ın mutsuz hikayesi bir destana dönüşür.
Bir düğün gecesi, ortadan kaybolan sefirin kızı Nare, tam dokuz yıl sonra, başka bir düğün gecesinde ortaya çıkıverir. Üstelik bu düğün, Sancar’ın düğünüdür ve ona kızını getirmiştir.