Sevgili Geçmiş

Üç kız kardeş birbirinden habersiz şekilde büyümüştür. Üçü de bir gün son derece gizemli olan bir mektup alır ve içlerinden birisinin düğününde buluşurlar. Fakat düğünde buluştukları bu gecede hiç beklemedikleri bir olay meydana geldir. Biri doktor, biri müzisyen ve biri de Ege’de yer alan uçsuz bucaksız üzüm bağlarının sahibi olan üç kardeş o gece yaşanan olaylardan sonra bir daha Güneşli Bahçe’den çıkamayacaklardır.
Bir krizden sonra meydana gelen bu mecburiyet bir zaman sonra kendisini kardeşliğe bırakırken aynı zamanda kardeşlerin dayanışmasıyla beraber keşfetmeye de bırakmaktadır. Üç kız kardeşte aynı çocukluk hatıralarını yaşayıp paylaşmamıştır. Birlikte büyümediler ama çok farklı hayatlara sahiptirler. Son yaşanan olaylardan sonra ise aynı kaderi yaşamak zorunda kalırlar.
Kız kardeşler beraber önlerine çıkmakta olan engellerden ve kötülüklerden kurtulabilmek için mücadele ederken diğer yandan ise aşkın ne olduğunu ve nasıl yaşandığını öğrenmeye başlarlar. Kardeşler geçmişlerine doğru bir yolculuk yaptıkları sırada burada ilk yaptıkları şey ise; anneleri olan Cahide’yi bulmaktır. Fakat kardeşler geçmişlerinin kapısını ne zaman aralarlarsa aralasınlar sarsıcı olan yeni bir gerçek ile karşı karşıya gelirler.
Kardeşlerin hayatındaki asıl sır hatta en büyük olan sır ise yanı başlarında yer alır. Aslında yaşanan gerçek onların gördüğü gerçekten çok daha farklı şekildedir. Yaşanan olaylarda kardeşlik bağının oluşmasını, aşkı ve cinayeti bir arada görebiliyoruz. Kardeşlerin yıllar sonra birbirleriyle alakaları olmadan buluştuğu zaman birbirlerine verdikleri destek ise kardeşlik bağının ne kadar güçlü şekilde oluşabileceğini izleyicilere net şekilde göstermektedir.
Sevgili Geçmiş Oyuncuları
-Ece Uslu: Cahide Esen Karalar karakterini canlandırmaktadır.
-Emre Kınay: Cemal Karalar karakterini canlandırmaktadır.
-Sevda Erginci: İpek Gencer karakterini canlandırmaktadır.
-Seçkin Özdemir: Sinan Malik karakterini canlandırmaktadır.
-Melis Sezen: Deren Kutlu karakterini canlandırmaktadır.
-Burak Yamantürk: Kenan Soykan karakterini canlandırmaktadır.
-Özge Özacar: Arza Yılmaz karakterini canlandırmaktadır.
-Burak Çelik: Mahir Denizhan karakterini canlandırmaktadır.
-Elifcan Ongurlar: Çilem Akan karakterini canlandırmaktadır.
Sevgili geçmiş dizisinin oyuncu kadrosunda yer almakta olan oyuncuların sergilemiş olduğu performans beğenilmekte ve oyuncuların deneyimli oyuncular olduğu görülmektedir.