Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana’da

Yerli dizilerin dijital ortama düşmesiyle beraber ilk öne çıkan yapımlar arasında yer alan Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana’da adlı yapım, amatör oyunculuklar ve teknik ekiple muazzam bir kadroyu şekillendiren bir dizi projesi olarak ön planda yer alıyor. Bu dizi projesi içerisinde Adana’nın en belalı noktalarından bir tanesi olan Hürriyet Mahallesi içerisinde geçen olayları ve çeteleşmeyi içeren bir konuya yer veriyor. Çeteleşme içerisinde kendini bulan 3 arkadaşın başından geçen olaylar dizisi; Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana’da adlı yapım içerisinde yer alıyor. Zaman içerisinde var olan döngüyü kırmak isteyen ve mahallede yaşayanları suçlulardan uzaklaştırmak adına suç dünyasına giren arkadaşların zaman içerisindeki gelişiminden söz ediliyor.
Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana’da adlı yapım içerisinde tanınmadık yüzlerle karşı karşıya gelinse de dizinin fazlasıyla ilgi gördüğünü söylemek söz konusu olabiliyor. 6 sezondur devam eden bu dizinin ana karakterlerinin halktan birileri olması ve güçlü samimiyet içermesi de bu dizinin tutmasına neden olan etmenlerin başında yer alıyor. Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana’da adlı dizi, bu tip ögeleri iyi bir biçimde işleyerek; YouTube platformu kapsamında başarılı bir proje olarak da kendini gösteriyor. Adana’nın varoş mahalleleri içerisinde geçen çete olaylarını içeren bir yapım olarak da Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana’da adlı dizi projesi adından söz ettiriyor.
Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana’da adlı dizi, oyuncu kadrosu bakımından amatör olarak adlandırılsa da tamamen Hürriyet Mahallesi sakinlerinden oluşmuş bir oyuncu kadrosuyla kendini gösteriyor. İlk başlarda mahalle aralarında geçen bir olay örgüsüne sahip olan bu dizi, sonraki süreçlerde de tarafların hüküm giyerek; cezaevine düşmeleriyle bu mekanlara taşınıyor. Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana’da içerisinde suç dünyasında görülebilecek olan her olaya tanıklık edebilmek mümkün hale gelebiliyor. Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana’da içerisindeki kurguda çeteleşmenin geldiği noktalardan da bahsedilerek; kötü ve çıkılması imkansız bir dünya olduğundan da söz ediliyor. İlgi çeken kurgusuyla herkesin takdirini kazanan bir yapım olan Sıfır Bir Bir Zamanlar Adana’da; oldukça geniş bir kitleye hitap ediyor.