Russian Doll

Russian Doll adlı dizi içerisinde esrarengiz bir ortama girdikten sonra gerilim dolu dakikalar yaşamaya başlayan genç bir kadının yaşadıklarından söz ediliyor. New York’ta farklı ve değişik gelen bir partiye katılan Nadia’nın zaman içerisinde partide gelişen olayları algılayarak; buradan asla ayrılamayacağının farkına varması üzerine gelişen olaylar dizisini içeren bir dizi projesi olarak görülüyor. İlk sezonu 8 bölüm olan ve yarım saatlik versiyonlarıyla izleyicilere yöneltilen Russian Doll adlı dizi filmi, esrarengiz olaylara rağmen Nadia’nın vazgeçmez tavrını içeren bir proje olarak adlandırılıyor. Farklı farklı yöntemleri denese de her defasında başarısız olan Nadia’nın kurtulmak adına yaptığı olaylar Russian Doll adlı dizi içerisinde aktarılıyor.
Russian Doll adlı dizi içerisinde geçen olay örgüsü genel olarak Nadia’nın ölümü üzerine şekillenmektedir. Nadia’ partiye sıradan bir biçimde katılsa da ilerleyen saatlerde ölecek ancak kendisini yeniden partinin tam ortasında bulacaktır. Her defasında öldüğünü fark eden Nadia; bu döngüyü kırmak istese de pek de başarılı olmayacaktır. Her defasında farklı planlar kuracak olan Nadia; ölümü kandırabilmek adına her ne kadar farklı yollar denese de bu yolların hiçbiri faydalı olmayacaktır. Nadia; Russian Doll adlı dizinin ana karakteri olarak farklı bir macera içerisinde kendini bulacaktır. Nadia’nın yaptıkları ve gelişen olaylar zinciri gerilim dolu bu yapımın ilgi çekmesini sağlayan bir etmen olarak değerlendirilebilecektir.
Russian Doll adlı dizi içerisinde başrol oyuncusu olarak Natasha Lyonne kendini gösteriyor. Bu dizinin yaratıcıları arasında da Amy Poehler ve Leslye Headland gibi isimler kendini gösteriyor. Gece hayatına önem veren ve partiden partiye koşan genç bir kadının yaşadıkları başarılı bir senaryo ve oyunculuklarla beraber işlenen bir yapım olarak adından söz ettiriyor. Nadia karakterinin iyi bir biçimde işlendiği bu yapım; genel olarak benzer bir konumun farklı bir şekilde işlendiği bir proje olarak da adından söz ettiriyor. Ölümle yaşam arasındaki çizgide dans eden Nadia’nın yaşadıklarını etkili bir şekilde işleyen bir dizi projesi olarak da Russian Doll, öne çıkan bir yapım olarak adlandırılıyor.