When See They Us

When See They Us
Mini bir dizi olarak görülse de dizi izleyici kitlesinin ilgisini çeken When They See Us, 1980’li yıllarda meydana gelen önemli bir olayı konu edinen yapım olarak kendini gösteriyor. 1989’da yaşanan bir tecavüz vakasını işleyen bu dört bölümlük mini dizi, bu dava sonrasında suçlanarak yargılanan beş siyasi gencin yaşadıklarından bahseden bir yapım olarak adlandırılıyor. Amerika’yı büyük ölçüde etkileyen ve uzun süre konuşulan bu olayın perde arkasında yaşananlar When They See Us adlı yapım içerisinde kendisini gösteriyor. Bu yapım dram ögelerini sık sık içerisinde barındırarak; 5 gencin suçsuzluklarını ispat etmek amacıyla verdikleri mücadeleyi de kapsayan bir yapım olarak kendini gösteriyor.
When They See Us adlı dizi, çok geniş bir zaman dilimini içeren bir dizi projesi olarak kendini gösteriyor. 1989 yılında tecavüz suçunda hapse giren gençlerin; 2002 yılında aklanmalarına kadar geçen süreyle sınırlı kalmıyor. Aynı zamanda da Central Park’ta işlenen tecavüz suçundan ötürü suçlu bulunan 5 gencin kendilerini akladıktan sonra yaşadıklarından da bahsediliyor. ABD hükümetinden alacakları tazminatın yanı sıra toplum hayatına yeniden karışmak için gösterdikleri çaba da bu dizi içerisinde önemli bir şekilde işleniyor. Böylelikle tam anlamıyla etkileyici sahneleri içeren ve kişilerin ruhsal durumlarını ele alan bir proje olarak da kendini gösteriyor.
When They See Us, oyuncu kadrosu işle de ilgi gören bir konumda varlık gösterebiliyor. Bu dizi içerisinde ichael K. Williams, Vera Farmiga, John Leguizamo, Felicity Huffman, Joshua Jackson, Asante Blackk, Caleel Harris, Ethan Herisse, Marquis Rodriguez gibi isimler yer alarak; başarılı performanslarıyla kendilerini göstermeleri de söz konusu olabiliyor. When They See Us adlı dizinin yapımcıları arasında da DuVernay, Oprah Winfrey, Berry Welsh ve Robert De Niro gibi isimler bulunuyor. Etkili bir bütçeyle çekimleri tamamlanan bu yapım Netflix platformunda dizi izleyicileriyle buluşuyor. Aynı zamanda da en fazla ses getiren yapımlar arasında yer alarak; tarihi gerçekliklere iz tutan bir konumda yer almasıyla biliniyor. Böylelikle When They See Us adlı yapım, dizi izleyicilerinden tam not alabilecek kapasitedeki bir dizi olarak adlandırılıyor.